Afgelopen weekend schreef NRC een artikel met een duidelijke boodschap: bij fillers geldt minder is meer bron: NRC, 31 augustus 2025. Madonna werd daarbij genoemd als voorbeeld van hoe uitersten elkaar kunnen raken. Jarenlang stond ze symbool voor een “overdone” uiterlijk – volumineus, strak en onnatuurlijk – maar recent verscheen ze opvallend frisser en natuurlijker in de media. Het NRC stelde terecht de vraag: wat willen we eigenlijk bereiken met cosmetische behandelingen?
Madonna’s uiterlijk is de afgelopen jaren vaak onderwerp van gesprek geweest. Tijdens de Grammy Awards in 2023 werd ze veelvuldig bekritiseerd om haar “pillow face”-look, veroorzaakt door een overdaad aan fillers. Nu zien we haar met een natuurlijker en zachter uiterlijk – een verandering die precies illustreert wat er in de cosmetische wereld gaande is.
De trend verschuift van volume en overcorrectie naar subtiele, huidversterkende behandelingen. Niet het gezicht veranderen, maar de huid verbeteren staat centraal. Denk aan behandelingen die collageen stimuleren of de huid hydrateren en versterken.
Wie denkt dat fillers alleen iets voor beroemdheden zijn, heeft het mis. Uit het onderzoek An Amazing Trend in the Number of Injectable Treatments in the Netherlands, gepubliceerd eind 2023 in het Aesthetic Surgery Journal, blijkt dat 1 op de 35 vrouwen in Nederland fillers gebruikt. Dat aantal ligt bijna net zo hoog als bij Botox, dat wordt toegepast door 1 op de 29 vrouwen. Fillers zijn dus allang niet meer exclusief voor de Madonna’s van deze wereld – steeds meer “gewone” vrouwen kiezen ervoor om subtiel iets te laten doen.
Bij ABC Clinic herkennen we deze ontwikkeling maar al te goed. Al sinds 2010 werken wij vanuit één duidelijke filosofie:
Mooi oud worden, ofwel: mooi jezelf blijven.
Dat betekent dat je omgeving niet hoeft te zien dat je iets hebt laten doen. Het doel is geen nieuw gezicht creëren, maar je eigen, natuurlijke schoonheid versterken. Fillers, skinboosters en andere behandelingen zijn voor ons geen manier om iemand te veranderen, maar een middel om fris, vitaal en in balans te blijven.
Wat wij in de kliniek dagelijks benadrukken: het gaat om huidkwaliteit, stevigheid en vitaliteit. Overdaad aan volume kan leiden tot onnatuurlijke proporties. Het verbeteren van de huidstructuur – met moderne technieken en producten – zorgt juist voor een duurzaam resultaat. Je behoudt je eigen gezicht, maar dan op je mooist.
Het NRC-artikel raakt dus de kern van wat wij al jaren geloven: minder is meer. Door subtiele keuzes te maken, bereik je een natuurlijk resultaat dat past bij wie je bent. Je ziet er frisser en jonger uit, zonder dat iemand kan aanwijzen wat er precies gedaan is.
Het voorbeeld van Madonna laat zien dat overdaad niet werkt. Natuurlijke schoonheid doet dat wel. En de cijfers bevestigen dat fillers inmiddels heel gebruikelijk zijn – steeds meer vrouwen kiezen voor subtiele verjonging, zonder dat het zichtbaar is.
Wil je ontdekken hoe wij jou kunnen helpen om mooi jezelf te blijven? Plan gerust een gratis en vrijblijvend consult. Samen bekijken we welke behandelingen het beste bij jou passen.
Bron:
NRC (31 augustus 2025) – Bij fillers geldt minder is meer, liet Madonna zien
Aesthetic Surgery Journal (2023) – An Amazing Trend in the Number of Injectable Treatments in the Netherlands
Paardeweide 22
4824 EH Breda
076 – 542 31 54
Nu ook in Middelburg!
Kalverstraat 1
0118 – 515 515